piatok 10. októbra 2014

O bielom víkende. + video

Odchádzate z miestnosti s inštaláciou, do ktorej keď vojdete, zdá sa vám, že sa nachádzate v akomsi nekonečnom časopriestore, kde pod vami ani nad vami nič nie je. Na ceste späť sa miniete so skupinkou ľudí oblečených v krojoch a hneď na to vám do uší doľahne akási turecká hudba, na ktorú vonku v kruhu tancujú očividne zhúlení hipsteri. O čom rozprávam? O košickej Bielej noci, ktorá sa konala túto sobotu. Pravdepodobne ste skôr počuli o 90. ročníku maratóna, ktorý sa konal na druhý deň. V predvečer sa však olympijský oheň zapálil a potom prišiel čas na prechádzku mestom plného stanovíšť s inštaláciami moderného umenia.

Napriek všetkým negatívnym ohlasom, ktoré som na túto akciu počula a napriek takému veľkému počtu ľudí, musím povedať, že sa mi tento ročník páčil. Veď posúďte sami.
pódium upravené tisíckami CD-čok, alebo inštalácia s názvom Waste landscape, ktorá chcela poukázať na problémy s odpadom a plytvaním od francúzskej umelkyne Élise Morinobjekt s názvom Cloud, ktorý tvorilo stovky žiaroviek, z ktorých ste niektoré mohli zapnúť/vypnúť od Kanaďanov Caitlyn r.c. Brown a Wayne Garrett"Pyecka mixtape", alebo DJ scéna obalené v alobale od slovenských Myes Hole a Seven Minutessvetelný objekt od Viktora Frešaakrobatické divadlo s mappingom od Rodriga Parda s názvom "Flat" (určite si pozrite video dole)1 komentár:

Every comment makes my day!